naglowek

LABORATORIUM

 

Prowadzimy badania, w zakresie wytrzymałości, stabilności, trwałości, bezpieczeństwa użytkowania oraz badania starzeniowe, według norm polskich i europejskich. Europejskie Centrum Jakości i Promocji dysponuje własnym laboratorium, które wykonuje badania:

 

Meble
Krzesła, regały, szatnie, tablice, biurka, stoły, ławki, regały itd.
Zajmujemy się badaniem mebli przeznaczonych do użytku domowego, biurowego, mebli szkolnych i mebli użyteczności publicznej. Często Producenci wprowadzając na rynek nowy mebel zastanawiają się czy, aby na pewno wyrób jest bezpieczny dla użytkownika i spełnia stosowne wymagania (Czy konstrukcja jest wystarczająco stabilna? Jakie obciążenie wytrzyma mebel? itd.).

Place zabaw
Huśtawki, zjeżdżalnie, linaria, karuzele, urządzenia kołyszące, zestawy zabawowe itd.
Europejskie Centrum od wielu lat ma styczność z urządzeniami placów zabaw. Zajmujemy się certyfikacją, prowadzimy badania oraz wykonujemy inspekcje. Bezpieczeństwo urządzeń zabawowych weryfikujemy zarówno w laboratorium jak również w terenie np. w zakładzie produkcyjnym.

Siłownie plenerowe
Steper, twister, orbitrek, wioślarz, prasa nożna, motyl itd.
Nasi specjaliści badają urządzenia siłowni plenerowych zarówno w terenie jak również w miejscu produkcji. Standardem zgodnie z którym weryfikujemy bezpieczeństwo i poszczególne parametry urządzeń jest norma PN-EN 16630 dedykowana siłowniom plenerowym zainstalowanym na stałe.

Urządzenia sportowe
Kosze, obręcze, skrzynie gimnastyczne, trybuny, bramki, boiska przenośne itd.
W naszym laboratorium badamy sprzęt sportowy pod względem takich parametrów jak stabilność, wytrzymałość, zrywanie, rozciąganie oraz zgodność wymiarów z odpowiednią normą. Po co wykonuję się takie badania sprzętu sportowego? Pozwalają one zadbać o bezpieczeństwo użytkowników oraz poprawić komfort podczas gry czy treningu.

Obiekty sportowe
Skateparki, Pumptraki, Parki trampolin
Jedną z zalet naszego laboratorium jest mobilność sprzętu badawczego, dzięki temu możemy kontrolować całe obiekty w dowolnej lokalizacji wskazanej przez klienta. Możliwość przebadania obiektu jest po pierwsze dogodnym rozwiązaniem dla klienta pod względem logistycznym oraz pozwala zaoszczędzić koszty związane z jednostkowym dostarczaniem wyrobów do laboratorium.

Zabawki
Pluszaki, lalki, zabawki muzyczne, kostki, gry planszowe, tipi itd
Badania zabawek zgodnie z modułem A Dyrektywy Zabawkowej TOYS 2009/48/WE. Moduł A jest jednym z najczęściej wybieranych przez Producentów Zabawek. W tym module badania bezpieczeństwa wyrobów przeprowadza się w odniesieniu do norm z serii EN 71. Badania na zgodność z normami EN 71 stanowią podstawę do stwierdzenia spełnienia wymagań dyrektywy zabawkowej, a więc umożliwiają później podstawę do nadania oznaczenia CE i wystawienia deklaracji zgodności.

Nawierzchnie
Nawierzchnie wylewane, nawierzchnie syntetyczne, nawierzchnie sportowe itd.
W naszym laboratorium możemy przeprowadzić dla Państwa badanie amortyzacji nawierzchni, w celu sprawdzenia, czy został zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Po przeprowadzonym badaniu wykonywany jest szczegółowy raport informujący o jakości wykonania nawierzchni w nawiązaniu do PN-EN 1177+AC:2019-04. Mamy duże doświadczenie w badaniu nawierzchni na nowopowstałych placach zabaw czy siłowniach plenerowych. Wyniki badań amortyzacji nawierzchni Producent może wykorzystać między innymi w procesie certyfikacji.

Wyroby budowlane
Elewacje wentylowane, kasetony, okna, balustrady itd.
Do badań wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane urządzenia jak między innymi komory klimatyczne, dostosowane do wymogów zarówno krajowych jak i europejskich - stawianych przez takie organizację jak EOTA. Uzyskane wyniki z badań mogą być wykorzystane zarówno w procesach certyfikacji jak również jako podstawa do deklaracji odpowiednich właściwości użytkowych wyrobu.

 

Współpracujemy z niezależnymi laboratoriami badawczymi, dzięki czemu wykonujemy certyfikację kompleksowo.

 

1. LABORATORIUM BADAWCZE
pod nadzorem Europejskiego Centrum Jakości Promocji sp. z o.o.
ul. P. Wysockiego 15
05-820 Piastów

 

2. J.S. HAMILTON POLAND S.A.
ul. Chwaszczyńska 180

81-571 Gdynia
https://hamilton.com.pl

 

  word  WNIOSEK o przeprowadzenie badań laboratoryjnych

  pdf  WNIOSEK o przeprowadzenie badań laboratoryjnych

  word  Application form testing process

  pdf  Application form testing process

 


Zapraszamy do kontaktu z Departamentem Certyfikacji Wyrobów w celu udostępnienia pełnej listy współpracujących Laboratoriów.

 

Departament Certyfikacji Wyrobów:
Dyrektor Departamentu Certyfikacji Wyrobów
Paweł Przesmycki
tel. 535-525-256
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.