BIO Certyfikat

BIO CERTYFIKAT

 

Moda na Bio szybko stała się potrzebą ludzi, a jednocześnie mocnym argumentem w biznesie. To jeden z najdłużej utrzymujących się trendów na rynku. Próby bycia bardziej przyjaznym środowisku poprzez chociażby takie inicjatywy jak Bio certyfikat mają miejsce we wszystkich dziedzinach życia. Dotyczą one już nie tylko indywidualnych jednostek, ale także coraz częściej różnych aspektów biznesu.

 

Bio jako nowa forma wizerunku w biznesie?

 

Jeszcze całkiem niedawno kwestia bycia bio była w zasadzie nieistotna dla wizerunku firmy. Stopniowo wzrost zainteresowania zagadnieniami sprzyjającymi środowisku spowodował pojawienie się mody na „bycie Bio”.

Pokolenie milenialsów jest pierwszym dla którego bycie Bio jest bardzo ważne. Obecnie możemy spotkać się już nie tylko z bio-sklepami ale również z bio-bankami czy bio-biurami podróży. Są to przedsiębiorstwa, które wzmocniły wizerunek swojej firmy za pomocą inicjatyw przyjaznych środowisku np. poprzez uzyskanie Bio certyfikatu oraz wdrożenie działań przyjaznych środowisku. Bycie „Bio” nie polega już tylko na podążaniu za modą, ale świadczy również o świadomości realnych zysków z tego, że firma staje się świadoma ekologicznie.


linia

Dla kogo Bio Certyfikat?

 

Bio Certyfikat jest przyznawany we wszystkich branżach poza branżą rolno-spożywczą. Jest on również realizowany w oparciu o normę PN-EN ISO 14001:2015, której podstawowym zadaniem jest poprawa funkcjonowania organizacji co prowadzi w konsekwencji do zminimalizowania jej negatywnego oddziaływania na środowisko.

Przyznany certyfikat daje prawo posługiwania się logotypem świadczącym o zaangażowaniu przedsiębiorstwa w ekologię, buduje korzystny wizerunek wśród klientów i kontrahentów.

Daje świadectwo konsumentowi, iż produkty i usługi są tworzone z myślą o środowisku naturalnym, czego najlepszym przykładem jest Bio Certyfikat.

 

linia

Dlaczego budowanie Bio wizerunku firmy się opłaca?

 

Przede wszystkim ze względu na coraz większą świadomość społeczeństwa co do wpływu ludzi oraz cywilizacji na otaczające środowisko. Wiele osób z tego powodu będzie odrzucało produkty firm, która nie troszczą się o naturę – nawet jeśli będą one posiadać niższą cenę od tych z ekologicznych firm. Co ważne – nie działa to w drugą stronę, a zatem raczej nie musimy się obawiać, że stracimy klientów tylko przez to, że nasza firma zaczęła bardziej dbać o środowisko naturalne i np. posiada Bio certyfikat. Z biznesowego punktu widzenia zatem zdecydowanie warto być Bio – po co ograniczać swój rynek zbytu?

 

linia

Dofinansowane projekty/Przetargi a Bio certyfikat

 

Powoli również kwestie ekologiczne zaczynają być wymieniane jako warunki udziału w przetargach. Potwierdzeniem proekologicznej działalności firmy, może być właśnie Bio certyfikat. Skala tego zjawiska nie jest jeszcze zbyt duża, jednak możemy spodziewać się znaczącego wzrostu liczby takich sytuacji w przyszłości. Inwestując w bycie Bio już dziś – będziemy więc gotowi na nowe sytuacje. Wielu przedsiębiorców myśli, może lepiej poczekać na działania Bio innych firm i dopiero gdy zauważymy, że ich inicjatywy ekologiczne takie jak Bio certyfikat działają – również je zastosować. Jednak czy nie lepiej wyróżnić się wcześniej niż tylko patrzeć na innych? Przykłady z innych krajów jasno pokazują, że bycie Bio się opłaca – nie bójmy się więc i zacznijmy wspólnie działać!

 

linia

Podstawa prawna. Zasady przyznawania Bio certyfikatu.

 

Bio Certyfikat to program, które powstał w celu wspierania i motywowania przedsiębiorców zainteresowanych dostosowaniem swoich produktów, usług oraz linii technologicznych do wysokich standardów ekologicznych obowiązujących w Unii Europejskiej. Jest to liczący się program proekologiczny, który konsekwentnie promuje przedsiębiorców zaangażowanych w sprawy bezpieczeństwa ekologicznego produktów i usług.


Bio Certyfikat jest w szczególności adresowany do przedsiębiorców, którzy w swojej działalności kierują się zasadami ekologii, a wytwarzane przez nich produkty czy usługi spełniają jednocześnie kryterium najwyższej jakości. Program realizowany jest w oparciu o system norm PN-EN ISO 14001:2015, dyrektywy unijne dotyczące ekologii oraz najnowsze wytyczne związane z ekologią oraz działaniami proekologicznymi.


Laureaci programu otrzymują prestiżowe wyróżnienie, uprawniające przedsiębiorców do posługiwania się logotypem nagrody przy oznaczeniu oferowanych przez nich produktów lub usług.


Produkty i usługi, którym został przyznany certyfikat spełniają wysokie normy środowiskowe uzgodnione przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

 

linia

 


Pliki Do pobrania

  pdf  Regulamin Bio Certyfikat

  word  Wniosek Bio Certyfikat

  pdf  Wniosek Bio Certyfikat

 

BIO Certyfikat 2

Biocertyfikat | Bio certyfikat | Eko certyfikat | Program promocji jakości | Programy Promocji Jakości | Bio | Bio produkt | Produkt ekologiczny | bądź bio | certyfikat ekologiczny dla firm | certyfikat | certyfikat ekologicznej firmy