1

 

Certyfikat bezpieczeństwa

 

W celu efektywnego wspierania oraz promowania jednostek dbających o zdrowie człowieka w wymiarze indywidualnym i grupowym Europejskie Centrum Jakości i Promocji stworzyło projekt o nazwie Certyfikat Bezpieczeństwa.

Certyfikat Bezpieczeństwa wyrobu wydany przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji - niezależną i znaną na rynku jednostkę certyfikującą, jest potwierdzeniem spełnienia najwyższych standardów świadczonych usług przez producenta certyfikowanego wyrobu.

Znak Certyfikat Bezpieczeństwa przyznawany w bezstronnym i rzetelnym procesie certyfikacji, przez wysoko wykwalifikowany zespół, jest informacją dla klienta, że wyrób używany zgodnie z zasadami podanymi przez producenta nie stanowi zagrożenia życia, gdyż jest zgodny z europejską normą.

Ponadto dbałość o komfort i bezpieczeństwo konsumentów skutkuje wzrostem zaufania klientów krajowych i zagranicznych, zwiększonym popytem, a w następstwie uzyskaniem znacznych efektów ekonomicznych.

Uzyskanie oznaczenia wzmacnia markę Państwa wyrobu w związku z rosnącym zainteresowaniem klientów. Jest również zwiększeniem szansy na wygraną w przetargach.

Potrzeba bezpieczeństwa jest dla każdego człowieka jedną z najważniejszych i najsilniej odczuwanych potrzeb, uwidacznia się również w przedsiębiorstwach, w których konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dotyczy zarówno obowiązku zagwarantowania bezpieczeństwa pracownikom jak i szczególnej dbałości o życie i zdrowie konsumentów, korzystających z produktów i usług danego przedsiębiorcy.

Opierając się na normach serii ISO 45001 i innych oraz Dyrektywach Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa człowieka, Europejska Kapituła Bezpieczeństwa i Jakości przyznaje dwa rodzaje certyfikatów: Certyfikat Bezpieczeństwa oraz Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa.

Certyfikat Bezpieczeństwa oraz Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa są wyrazem zaufania człowieka do instytucji, która chroni jego życie i mienie, a także wyrazem zaufania konsumenta do producenta lub usługodawcy, które to zaufanie wyraża się poprzez zakup produktu lub skorzystanie z usługi.

Program adresowany jest do przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do samodzielnego zapewnienia bezpieczeństwa prowadzonej przez siebie firmy oraz oferowanych przez nią produktów lub usług.

Certyfikat Bezpieczeństwa oraz Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa przyznawane są przedsiębiorcom, którzy zapewnili równowagę pomiędzy poziomem wprowadzonych w swoich firmach zabezpieczeń a obszarem wolnym od zabezpieczeń, który sprzyja rozwojowi przedsiębiorstwa.

Przyznawane są również tym przedsiębiorcom, którzy mają możliwość szybkiego i bardzo precyzyjnego reagowania na zagrożenia związane z prowadzoną przez nich działalnością.

Program Certyfikat Bezpieczeństwa wspierany jest przez jednostki związane z bezpieczeństwem człowieka oraz organizacje pozarządowe. Przyznawane Certyfikaty są wyznacznikiem najwyższej jakości świadczonych usług poprzez potwierdzenie spełnienia wymagań związanych z bezpieczeństwem.

Przyznane certyfikaty zobowiązują producentów do spełniania najwyższych standardów w trosce o komfort i bezpieczeństwo swoich klientów. Nasza firma poprzez proces weryfikacji udziela Certyfikat Bezpieczeństwa oraz Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa, które są potwierdzeniem dbałości o zachowanie wysokich standardów świadczonych wyrobów i usług.

Pliki Do pobrania

  pdf  Regulamin

  word  Wniosek

  pdf  Wniosek

 

2