1

 

Relacja z gali 2011

10 lutego 2011 roku poznaliśmy Laureatów Plebiscytu Lew Biznesu 2010. Gala finałowa odbyła się w Sali Balowej Hotelu Marriott w Warszawie. Był to wieczór wyjątkowych emocji, nie tylko dla Laureatów, ale dla wszystkich osób, które zaangażowane są w tworzenie i promowanie polskiego biznesu.

Nagroda Lew Biznesu to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie mogą osiągnąć polskie przedsiębiorstwa i instytucje. Przyznawana jest za najwyższą jakość produktów i usług, stałe podwyższanie standardów bezpieczeństwa oraz osiągnięcia proekologiczne potwierdzone uzyskanymi certyfikatami i nagrodami. Walczą o nią także hotele o najwyższym standardzie – Laureaci programu Europejskie Gwiazdy.

Każda firma bądź instytucja, mogąca pochwalić się odpowiednimi wyróżnieniami, może zostać nominowana do zdobycia tytułu Lew Biznesu. Jednak, aby zostać Laureatem plebiscytu, należy zdobyć rekomendację Europejskiej Kapituły Ekologii i Jakości oraz Europejskiej Kapituły Bezpieczeństwa i Jakości, a także przejść pomyślnie proces weryfikacyjny przeprowadzany przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji, które jest administratorem i pomysłodawcą plebiscytu. Lista firm i instytucji nominowanych do uzyskania nagrody pozostaje tajna przez cały okres prac nad wyłonieniem Laureatów, których poznajemy dopiero podczas Gali finałowej.

Tegoroczna Gala finałowa była zwieńczeniem pierwszej edycji plebiscytu. Uroczystość została objęta patronatem Pana Marszałka województwa mazowieckiego - Adama Struzika oraz Pana Marszałka województwa małopolskiego - Marka Sowy. Organizatorów oraz Gości swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Pana Marszałka Adama Struzika - Pan Dyrektor Tomasz Waźbiński oraz Pani Dyrektor Izabela Stelmańska, a także przedstawiciel Marszałka województwa świętokrzyskiego - Pan Kazimierz Kotowski. Wśród zgromadzonych osobistości znaleźli się także przedstawiciele organizacji związanych z Europejską Kapitułą Ekologii i Jakości, m.in.: Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP Pan Janusz Rodziewicz, Prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich Pan Andrzej Olkowski oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness Pani Iwona Galacka. Nie zabrakło także Honorowych Ekspertów Europejskiej Kapituły Bezpieczeństwa i Jakości, w tym: Wiceprezesa Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa Obywateli Pana Zbigniewa Bombola, Prezesa Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego Pana dr Mieczysława Goca oraz Sekretarza Stowarzyszenia Detektywów Polskich Pana Grzegorza Bieleckiego. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele świata nauki.

 

 

Centralnym punktem wieczoru było uroczyste wręczenie statuetek. Tytuł Lwa Biznesu 2010 uzyskały trzydzieści trzy przedsiębiorstwa i instytucje z różnych branż i różnych regionów Polski. Statuetki powędrowały do rąk właścicieli, prezesów, dyrektorów zarządzających, a także dyrektorów działów marketingu i PR. Każde gratulacje i każdy uścisk dłoni był tego dnia wyrazem uznania dla zarządów i pracowników nagrodzonych firm i instytucji. Lew Biznesu to nie tylko zwieńczenie dotychczasowych działań, jakie podjął każdy z Laureatów, ale także zobowiązanie do stałego dążenia do zadowolenia Klientów i Kontrahentów. Mottem pierwszej edycji plebiscytu było hasło „Najwyższa Jakość Gwarancją Sukcesu”, które najlepiej oddaje intencje pomysłodawców plebiscytu. W dobie rosnącej świadomości konsumentów droga do sukcesu wiedzie poprzez stałe podnoszenie poziomu oferowanych produktów i usług. Specjaliści w dziedzinie PR’u marek i produktów zalecają promocję firm poprzez podkreślanie najwyższej jakości zarówno przedsiębiorstwom o ugruntowanej pozycji, jak i tym wkraczającym dopiero na rynek. Tym, czego potrzeba dziś przedsiębiorstwom, jest utwierdzenie konsumenta w przekonaniu, że dokonał on właściwego wyboru, decydując się na jego produkty czy usługi. Najlepszym na to sposobem jest rzetelna promocja poprzez wyróżnienia marketingowe, przyznawane przez niezależne jednostki. Jednym z nim jest Lew Biznesu.

Gdy już wszystkie statuetki trafiły do ich właścicieli, rozpoczęła się nieoficjalna część wieczoru. Podczas bankietu Goście mogli obejrzeć pokazy mody trzech z najciekawszych polskich marek. Wiosenną kolekcję zapierających dech w piersiach kreacji zaprezentowała projektantka Monika Natora - właścicielka Studia Mody MONA. Kolekcję odzieży skórzanej oraz toreb, wykonanych z najwyższej jakości skór naturalnych przedstawiła marka DVR Fashion, oferująca szyte na miarę, unikalne projekty. Największym zainteresowaniem zgromadzonych Gości, a także fotoreporterów cieszył się pokaz bielizny marki Agio Milano, której dbałości o szczegóły mogą pozazdrościć najwięksi świata mody. Na zakończenie wieczoru odbył się koncert kwartetu smyczkowego The Strings, który towarzyszył Gościom aż do północy.

Sponsorzy uroczystości przygotowali dla Gości ponad pięćdziesiąt nagród, które zostały rozlosowane podczas loterii wizytówkowej. Do zdobycia były między innymi zestawy kosmetyków ufundowane przez firmy Dermaglin oraz Delia Cosmetics, vouchery na zestawy bielizny marki Agio Milano, torebki ufundowane przez Studio Mody MONA, galanteria skórzana przygotowana na tę okazję przez markę DVR Fashion oraz kursy do nauki języka angielskiego firmy SITA. Główną nagrodą była czterodniowa zagraniczna wycieczka dla dwóch osób, na którą szczęśliwego zwycięzcę zabierze Biuro Turystyczne JANTER. Niewątpliwie był to wieczór pełen emocji.

Zdobycie wyróżnienia, jakim jest Lew Biznesu, świadczy o tym, że dana firma lub instytucja zasługuje na dołączenie do grona elity polskiej przedsiębiorczości. To ogromny prestiż dla przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim dla jego kadry zarządzającej, właścicieli i prezesów zarządów. Dzięki ich działaniom, niejednokrotnie ryzykownym, ale ukierunkowanym przede wszystkim na zaspokojenie potrzeb konsumenta, firma rozwija się i osiąga sukcesy. Wszystkim zdobywcom wyróżnienia Lew Biznesu 2010 jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

W marcu 2011 roku Europejskie Centrum Jakości i Promocji rozpoczęło prace nad wyłonieniem kolejnych Laureatów nagrody Lew Biznesu, tym razem za rok 2011. Lista firm nominowanych będzie powstawać do końca listopada 2011 roku. Każda z firm zainteresowanych osiągnięciem nagrody, może sprawdzić, czy spełnia warunki niezbędne do jej uzyskania, kontaktując się z biurem organizatora.