naglowek

AKREDYTACJA PCA

Europejskie Centrum Jakości i Promocji udostępnia informację o programach certyfikacji, w tym procedurach oceny, zasadach i procedurach udzielenia, utrzymywania, rozszerzenia lub ograniczania zakresu, zawieszenia, cofania lub odmowy certyfikacji.
Jeżeli chcesz uzyskać informację o programach certyfikacji, w tym procedurach oceny, zasadach i procedurach udzielenia, utrzymywania, rozszerzenia lub ograniczania zakresu, zawieszenia, cofania lub odmowy certyfikacji kliknij w link poniżej.

 

  pliki do pobrania

  Zakres akredytacji jednostki certyfikującej wyroby AC 184 - Link do PCA


Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, iż dołączyliśmy do grona jednostek spełniających najwyższe standardy.


Departament Certyfikacji Wyrobów powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku producentów i importerów urządzeń na place zabaw, nawierzchni sportowych, mebli szkolnych, biurowych, mieszkaniowych, urządzeń fitness, sprzętu sportowego, skateparków, boisk przenośnych oraz trybun.


Nasz dział opiera swą działalność o wymagania niezwykle restrykcyjnych norm:

- PN-EN ISO/IEC 17065:2013 Ocena zgodności - Wymagania dla jednostek certyfikujących wyroby, procesy i usługi.
- PN-EN ISO/IEC 17067:2014 Ocena zgodności - Podstawy certyfikacji wyrobów oraz wytyczne dotyczące programów certyfikacji wyrobów.

 
Skargi do prowadzonych usług można składać zgodnie z procedurami firmy. 


Efektem naszych, prawie dwuletnich prac związanych z Programem Certyfikacji Wyrobów jest uzyskanie przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji akredytacji (Nr AC 184). Polskie Centrum Akredytacji (PCA), jedyna w Polsce uprawniona instytucja do przyznawania akredytacji, doceniło nasz trud włożony w dostosowanie naszej jednostki do wymaganych standardów. Przyznanie akredytacji przez PCA stanowi informację dla producentów i odbiorców, że ECJIP spełnia wysokie standardy kadrowe (kompetencje personelu) i proceduralne, a certyfikaty przez nas wydane są zgodne z normami oraz uznawane w całej Unii Europejskiej.


Europejskie Centrum Jakości i Promocji Sp. z o.o. przyznaje akredytowane certyfikaty wyłącznie wg akredytowanego programu certyfikacyjnego uwzględnionego w Zakresie Akredytacji PCA (zakres można pobrać poniżej i na stronie PCA).


Nasi specjaliści uprawnieni do przeprowadzania procesów certyfikacji, są zobligowani do podnoszenia swoich uprawnień/kwalifikacji przez ciągłe uczestnictwo w szkoleniach zarówno wewnętrznych, jak i prowadzonych przez inne instytucje.


Jesteśmy Firmą najczęściej wybieraną przez największych producentów urządzeń przeznaczonych na place zabaw, nawierzchni amortyzujących upadek, mebli szkolnych, biurowych, mieszkaniowych, wyrobów fitness, sprzętu sportowego oraz trybun, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby procesy certyfikacji były przeprowadzane na coraz wyższym poziomie jakościowym, oraz dążymy do tego, aby dzięki naszym procedurom i programom certyfikacyjnym certyfikaty były przyznawane jedynie za wyroby bezpieczne oraz zgodne z wymaganiami odpowiednich dla nich norm.


certyfikat