naglowek1

Badania Parametru HIC Nawierzchni

 

Mobilne urządzenie badawcze do badania parametru HIC nawierzchni placów zabaw

 

Ze względu na liczne zapytania, jakie docierają do ECJiP o parametry nawierzchni placów zabaw, postanowiliśmy pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa na wszystkich placach zabaw, jak również proponujemy pomoc podczas odbioru nowo wybudowanych placów zabaw i nawierzchni.

Coraz częściej zdarza się, iż inspektor nie chce odebrać placu, ponieważ "nie podoba" mu się stan nawierzchni. Nie jest możliwe, aby „na oko” ocenić, czy nawierzchnia jest zgodna z normą PN-EN 1177+AC:2019-04. Można to uzyskać jedynie dzięki specjalistycznym badaniom.

Norma PN-EN 1176-7:2009 zaleca kontrolowanie stanu wyrobów na placu zabaw. Niestety prawie nikt nie kontroluje nawierzchni, która ma uchronić użytkownika przed najgorszym, tylko skupiają się na kontroli stanu urządzeń.

W związku z powyższym Nasza Jednostka udostępnia NOWOCZESNE MOBILNE stanowisko badawcze zgodne z PN-EN 1177+AC:2019-04, które jest w stanie zbadać parametry HIC nawierzchni placów zabaw. Badanie jest wykonywane sprawnie dzięki braku okablowania.

Po przeprowadzonym badaniu wykonywany jest szczegółowy raport informujący o jakości wykonania nawierzchni w nawiązaniu do PN-EN 1177+AC:2019-04.