Certyfikaty jakości w biznesie

 

Nie jest żadną tajemnicą, że konsumenci na polskim rynku są coraz bardziej wymagający. Oczekują oni najwyższej jakości usług realizowanych w myśl obecnie obowiązujących standardów, a także produktów spełniających konkretne wytyczne. Właśnie w tym celu powstały Programy Promocji Jakości. Każda firma, która posiada certyfikat z dziedziny, w jakiej działa, daje swoim klientom gwarancję, że prowadzone działania są wykonywane z uwzględnieniem nawet tych najbardziej rygorystycznych procedur.

 

1

 

 Jakie certyfikaty wyróżniamy?

 

Certyfikat Europejska Gwarancja Najwyższej Jakości jest jednym z najbardziej elitarnych programów opartych na nowych dyrektywach UE dotyczących systemów jakościowych, normach ISO, procedurach związanych z systemami zarządzania oraz jakości. Jest to program promocji jakości pozwalający na certyfikację wyrobów z usług Podstawową korzyścią z uzyskania certyfikatu Europejska Gwarancja Najwyższej Jakości jest możliwość wyróżnienia się na rynku produktów i zdobycia nowych klientów. Wysoka Jakość i bezpieczeństwo to dla konsumentów jedne z najważniejszych cech przy wybieraniu wielu produktów, a certyfikaty jakości potwierdzają dotrzymanie najwyższych standardów w tym zakresie. Wydawane przez naszą jednostkę certyfikaty promocyjne są respektowane na poziomie europejskim, co stwarza możliwość rozszerzenia działalności poza granice kraju.

 

Mówiąc o Programach Promocji Jakości szczególną uwagę należy zwrócić między innymi na Certyfikat Vege. Zaświadczenie to jest wydawane po pomyślnym przejściu procesu weryfikacji wytwarzanych produktów. Posiadany certyfikat stanowi potwierdzenie, iż oferowane przez daną firmę produkty są w pełni wegańskie. Ważną informację jest fakt, że o ten konkretny dokument mogą starać się nie tylko zakłady przemysłu spożywczego, ale również firmy wytwarzające kosmetyki i środki czystości.

 

Oprócz tego wyróżniamy również Certyfikat Wolne od BPA. Dokument ten informuje, że konkretny produkt jest wolny od związku chemicznego Bisfenol A. Zdarza się, że wskutek działania wysokiej temperatury związek ten może się przedostać z wyrobów plastikowych do pożywienia. Posiadany certyfikat to dla konsumentów sygnał, że konkretny produkt nie zawiera w swoim składzie tego szkodliwego związku chemicznego. Zazwyczaj zaświadczenie jest przyznawane produktom, takim jak bidony czy smoczki dla dzieci.  

 

 

W jaki sposób otrzymać certyfikat jakości?

 

Aby móc cieszyć się przyznanym certyfikatem jakości, konieczne jest podjęcie szeregu działań. Po pierwsze, należy wyrazić chęć przystąpienia do wybranego programu promocji jakości.

 

Następnie przydzielony specjalista ds. weryfikacji jakości przeprowadzi Państwa przez proces certyfikacji – przesłanie niezbędnych dokumentów, wypełnienie dokumentów weryfikacyjnych, omówienie projektu certyfikatu oraz możliwości promocji produktu i firmy za pomocą danej certyfikacji. W niektórych sytuacjach konieczne może okazać się wysłanie próbek do laboratorium, które stwierdzi na przykład skład konkretnego produktu. Po pozytywnej ocenie, firma otrzymuje certyfikat jakości.

2